Startuje rekrutacja do wrocławskich przedszkoli. Jak złożyć wniosek

Startuje rekrutacja do wrocławskich przedszkoli. Jak złożyć wniosek

23 marca o godz. 12.00 rusza rekrutacja do przedszkoli. Wnioski można składać tydzień, do 30.03.2022 r. W tym roku rekrutacja prowadzona będzie w pełni elektronicznie. W rekrutacji przedszkolnej na rok 2022/2023 przygotowanych zostało ponad 6 tys. miejsc w 157 wrocławskich placówkach publicznych.

Rekrutacja będzie prowadzona na stronie rekrutacje.edu.wroclaw.pl

Masz profil zaufany – zrekrutujesz dziecko

Od 2022 r. system rekrutacji został zintegrowany z Krajowym Węzłem Identyfikacji Elektronicznej, dzięki temu nie będzie trzeba już składać papierowych wniosków w placówce.

Ważne jest to, by rodzic posiadał aktywny profil zaufany lub e-PUAP. W innym wypadku nie wprowadzi on wniosku w systemie rekrutacyjnym i będzie musiał złożyć go osobiście w placówce, co też będzie możliwe.

Rekrutacja do przedszkoli we Wrocławiu 2022. Jak złożyć wniosek – instrukcja

Po zalogowaniu do systemu rekrutacyjnego:

  • podaj dane dziecka i rodziców,
  • wybierz trzy przedszkola,
  • zaznacz kryteria, które spełniasz,
  • dodaj wymagane załączniki,
  • podpisz wniosek profilem zaufanym.

– Rekrutując dziecko do przedszkola, rodzic wybiera trzy placówki. Zaczynając od przedszkola, do którego chciałby w pierwszej kolejności posłać swoje dziecko – mówi Marcin Miedziński, zastępca dyrektora w Wydziale Przedszkoli i Szkół Podstawowych Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Jak uzupełnić załączniki. Instrukcja

Harmonogram rekrutacji do przedszkoli

Rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych rozpocznie się 23 marca 2022 r. o godzinie 12:00, a zakończy się 30 marca 2022 r. o godzinie 15:00.

Wyniki rekrutacji będą znane 22.04.2022 r. od godz. 14:00.

Punkty za aktywny status podatnika w programie Nasz Wrocław

Nowym kryterium, które obowiązywać będzie od najbliższej rekrutacji, jest posiadanie aktywnego statusu podatnika w programie Nasz Wrocław, który zastąpi dotychczasowe oświadczenie rodzica o rozliczeniu PIT we Wrocławiu za rok poprzedzający rekrutację.

W przypadku rekrutacji do przedszkoli – za posiadanie aktywnego statusu podatnika w programie Nasz Wrocław – będzie można uzyskać 50 pkt.

Wprowadzenie nowego kryterium, związanego z aktywnym statusem podatnika w programie Nasz Wrocław, będzie premiować rodziny rozliczające PIT we Wrocławiu, znacząco ułatwi też weryfikację wniosku, a przez to usprawni pracę placówek i przygotowanie dokumentów rekrutacyjnych.

Więcej punktów za rodzeństwo

Więcej punktów będzie można uzyskać także za zgłoszenie jednocześnie do tej samej placówki dwojga lub więcej dzieci, bądź dziecka posiadającego już rodzeństwo w danej placówce. W ramach tego kryterium będzie można uzyskać 25 pkt. (dotychczas 10 pkt.).

– To udogodnienie dla rodziców, którzy posiadają już jedno dziecko w tym przedszkolu. Odprowadzanie ich do tej samej placówki z pewnością będzie dla nich sporym ułatwieniem – podkreśla Marcin Miedziński.

informacja: Wroclaw.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.