Streetbus znów na ulicach Wrocławia

Streetbus znów na ulicach Wrocławia
Zima to ciężki czas dla wielu osób. Szczególnie zagrożone są osoby bezdomne. MPK Wrocław ponownie wznowił akcję Streetbus, który pojawił się na  ulicach miasta.
Z pomocą przychodzi “ogrzewalnia na kółkach”. Streetbus to wspólna akcja Wydziału Partycypacji Społecznej, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, MPK i organizacji pozarządowych – Fundacji Szerszy Krąg i Homo Sacer.  To właśnie dzięki nim w Streetbusie obecna jest niezastąpiona załoga oferująca rozmowę, wsparcie i pomoc – informuje MPK Wrocław.
▶️ Dotychczasowa trasa autobusu to 24 tysiące kilometrów — ponad połowa długości równika! ? Streetbus ma za sobą już 3 000 ⏰ godzin w drodze – i wcale nie zamierza się zatrzymać!
? “Wszyscy chcielibyśmy, by ta inicjatywa nie była już nikomu potrzebna. Doświadczenie pokazuje jednak, że jest inaczej, a Streetbus cieszy się ogromnym zainteresowaniem — w poprzednich sezonach wydawanych było około 100, czasem nawet 200 posiłków na dobę” ? – tłumaczy prezes MPK Krzysztof Balawejder.
? Kurs rozpoczyna się codziennie o godz. 2️⃣0️⃣.0️⃣0️⃣ z ul. Sieradzkiej.
?? Dłuższy postój przewidziany jest w 4 lokalizacjach, ale po drodze autobus zatrzymuje się również na 6 przystankach na życzenie, przeznaczonych dla osób, które nie mogą dotrzeć na miejsca postoju.
▶️ Przystanki to:
▪️Hallera (NŻ),
▪️FAT (NŻ),
▪️Bzowa (Centrum Zajezdnia),
▪️Pl. Orląt Lwowskich (NŻ),
▪️Galeria Dominikańska (NŻ),
▪️Pl. Grunwaldzki (NŻ),
▪️Katedra,
▪️Kościuszki (NŻ),
▪️Sucha,
▪️Zaporoska.
?? Rozkład jazdy i trasa przejazdu są stałe każdego dnia.
?Streetbus kończy swoją trasę w pobliżu ogrzewalni św. Brata Alberta przy ul. Gajowickiej 62 we Wrocławiu.
▶️❗️Autobus jeździ 7 dni w tygodniu, od godz. 20.00 do 23.30, aż do końca marca 2023 r.❗️
?? “Z pomocy korzystają nie tylko osoby w kryzysie bezdomności, ale również wszyscy ci, których nie stać na ciepły posiłek w ciągu dnia. Streetbus jest często ku temu jedyną okazją” — tłumaczy prezes Balawejder.
?? W obliczu trudnej sytuacji finansowej, w jakiej znalazło się obecnie wielu wrocławian, szacuje się, że liczba korzystających z pomocy wzrośnie.
? Podczas całej działalności Streetbusa wydanych zostało już ponad 68 tysięcy posiłków. Może przyjść każdy, kto jest głodny, kto potrzebuje odrobiny ciepła — tego, który daje talerz zupy, ale i obecność drugiego człowieka.❤️

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.