Surowa kara za nierejestrowanie czasu pracy

Surowa kara za nierejestrowanie czasu pracy

Wrocławscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego komendy miejskiej zatrzymali do kontroli na jednej z ulic w podwrocławskim Bykowie, pojazd ciężarowy marki Renault wraz z naczepą, którego kierowca nie rejestrował czasu pracy. „Pomysłowy” 45-latek zakłócał pracę impulsatora, czyli czujnika prędkości kierowanego pojazdu.

„Pomysłowy” kierowca w celu oszukania urządzenia rejestrującego czas jego pracy użył magnesu, który przyczepił w pobliżu impulsatora, czyli czujnika prędkości pojazdu.

Nałożone mandaty dotyczyły kilku wykroczeń. Poza nierejestrowaniem czasu pracy, kierowca otrzymał mandat za stan techniczny zespołu pojazdów, którym kierował, a od których policjanci dodatkowo zatrzymali elektronicznie dowody rejestracyjne.

Funkcjonariusze w związku z ingerencją przez kierującego, przy pomocy magnesu, w zapisy urządzenia rejestrującego czas pracy sporządzili dokumentację w celu przeprowadzenia postępowania administracyjnego przez Inspekcję Transportu Drogowego, za co pracodawca 45-latka może być ukarany grzywną wynosząca nawet 10000 zł.

sierż. szt. Rafał Jarząb
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.