Teatr Polski we Wrocławiu czeka remont. Prace zaczną się za kilka tygodni

Teatr Polski we Wrocławiu czeka remont. Prace zaczną się za kilka tygodni

Duża Scena Teatru Polskiego we Wrocławiu przejdzie gruntowy remont. Czekała na to prawie 30 lat. 

W kwietniu ma rozpocząć się remont Dużej Sceny w Teatrze Polskim we Wrocławiu. Ostatnie gruntowne prace renowacyjne przechodziła ona w latach 1994-1996 po pożarze, który miał miejsce w budynku. 

To będzie parę lat ciężkiej pracy, aby teatr był piękniejszy, nowszy, bardziej nowoczesny, przystosowany do lepszej akustyki, dla odbioru widzów – powiedział Jacek Gawroński, dyrektor Teatru Polskiego we Wrocławiu.

Koszt remontu Dużej Sceny to około 44 mln złotych. Ponad 23 mln złotych przeznaczonych na ten cel pochodzą z Unii Europejskiej, kolejne 20 mln złotych to pieniądze przekazane z funduszy województwa dolnośląskiego. 

Remont Dużej Sceny ma zakończyć się do 2027 roku. Nie jest to jednak jedyna inwestycja, jaka wkrótce ruszy w Teatrze Polskim. W przyszłym roku ma rozpocząć się remont Sali Kameralnej. Potrwa on do 2028 roku. 

Jak zapowiadają władze instytucji nie zamierza ona na czas remontów rezygnować z działalności artystycznej. Spektakle nadal będą wystawiane, zaplanowano również premiery. Na czas trwania prac remontowych spektakle będzie można zobaczyć w Operze Wrocławskiej lub na Scenie na Świebodzkim. 

Fot. Teatr Polski we Wrocławiu

 

Fot. Teatr Polski we Wrocławiu

 

Fot. Teatr Polski we Wrocławiu

 

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.