TOREBKA ZE SKÓRY ALIGATORA, PORTFEL ZE SKÓRY WĘŻA… CHOĆ OBRÓT TAKIMI PRODUKTAMI JEST PRZESTĘPSTWEM, TO NIESTETY NADAL POJAWIAJĄ SIĘ W SIECI TEGO TYPU OFERTY

TOREBKA ZE SKÓRY ALIGATORA, PORTFEL ZE SKÓRY WĘŻA… CHOĆ OBRÓT TAKIMI PRODUKTAMI JEST PRZESTĘPSTWEM, TO NIESTETY NADAL POJAWIAJĄ SIĘ W SIECI TEGO TYPU OFERTY

Policjanci z wrocławskiego Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą ujawnili oferty sprzedażowe produktów, które mogą być wykonane ze skóry zwierząt zagrożonych wyginięciem. Mowa tutaj o wężu i aligatorze, z których to miały być wytworzone produkty w postaci portfela oraz torebki. Kobieta oferująca artykuły do sprzedaży nie spodziewała się, że z wizytą przyjdą do niej funkcjonariusze. Jeśli okaże się, że zabezpieczone przedmioty faktycznie wykonane są ze skóry zwierząt chronionych, to zagrożenie karą za tego typu czyn wynosi do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej prowadzą szereg czynności operacyjnych i nie tylko, również po to, by chronić zagrożone wyginięciem gatunki zwierząt. Cywilizacja, konsumpcjonizm i ludzka chciwość prowadzą bowiem do tego, że na świecie konieczne było wprowadzenie odpowiedniej legislacji, aby chronić naszą naturę. I tak chociażby mówi o tym Konwencja o międzynarodowym handlu dzikimi zwierzętami i roślinami gatunków zagrożonych wyginięciem oraz Ustawa z dnia 16 kwietnia 2022 r. o ochronie przyrody.

Na podstawie tych właśnie przepisów funkcjonariusze Policji mogli stwierdzić, że oferowane w tym wypadku na jednym z portali internetowych, torebka z aligatora oraz portfel ze skóry węża, to produkty, których zbywanie, przetrzymywanie oraz przewożenie jest zabronione.

Zapukali zatem do drzwi autorki ogłoszenia sprzedażowego, którą okazała się 46-letnia mieszkanka Wrocławia. W mieszkaniu zabezpieczano część przedmiotów zawartych w ogłoszeniu. W dalszej kolejności w tej sprawie potrzebna będzie opinia eksperta, potwierdzająca bądź też nie, czy przedmioty faktycznie wykonane są ze skór zwierząt chronionych.

Jeśli powyższe się potwierdzi kobiecie może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Aleksandra Freus
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.