TORYwolucja 2023. Co nas czeka w tym roku?

TORYwolucja 2023. Co nas czeka w tym roku?

Wrocławskie MPK przedstawiło szczegółowe plany na 2023 rok związane z akcją TORYwolucja.

Podczas tegorocznej edycji akcji miejski przewoźnik planuje między innymi wymiany rozjazdów przy skrzyżowaniach na ulicach Pułaskiego, Pomorskiej oraz Legnickiej. W planach jest także modernizacja przejazdów przy ulicach Legnickiej i Kosmonautów oraz konserwacja torów tramwajowych. Na liście zaprezentowanej przez MPK znalazło się dziewięć zadań. Większość prac została zaplanowana na pierwszą połowę tego roku. 

TORYwolucja to akcja trwająca od kilku lat we Wrocławiu. Ma ona na celu przede wszystkim poprawę jakości infrastruktury komunikacyjnej. W ramach działań zakupiono nowe autobusy oraz wykonano prace mające na celu poprawę stanu torowisk, sieci trakcyjnych, zwrotnic oraz rozjazdów. Jak przekonywali przedstawiciele MPK, to właśnie dzięki tej akcji w ubiegłym roku w mieście było znacznie mniej zdarzeń z udziałem tramwajów. W 2022 roku na realizacje TORYwolucji wydano ponad 90 mln zł. W tym roku budżet na zadania realizowane w ramach tej akcji to ponad 80 mln zł. 

 

Fot. MPK Wrocław

 

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.