Tramwaje zmienią trasy

Tramwaje zmienią trasy
W związku z planowanym rozpoczęciem prac związanych z wymianą rozjazdów na skrzyżowaniu ulic Pułaskiego i Małachowskiego, od 1 kwietnia 2023 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii tramwajowych  16, 70 i 74 – informuje MPK Wrocław.
? Tramwaje linii 16 zostaną skierowane objazdem w obu kierunkach od ulicy Hubskiej przez ulicę Glinianą, Borowską, Peronową, Kołłątaja, Skargi i plac Dominikański do placu Społecznego.
? Tramwaje linii 70 zostaną skierowane objazdem w obu kierunkach od Dworca Głównego przez ulicę Kołłątaja, Skargi i plac Dominikański do placu Społecznego i będą kursowały na trasie Poświętne (od 03.04) – Dworzec Nadodrze – Nowowiejska – pl. Grunwaldzki – pl. Dominikański – Dworzec Główny PKP – Piłsudskiego – Powstańców Śląskich – Hallera – Grabiszynek.
? Tramwaje linii 74 będą kursowały w relacji Poświętne
(od 03.04) – Krzyki – Poświętne w obu kierunkach przez ulicę Grabiszyńską, przystanek “FAT”, aleję Hallera i ulicę Powstańców Śląskich.
ℹ Na odcinku pl. Grunwaldzki – Dworzec Autobusowy – pl. Grunwaldzki przez plac Wróblewskiego, ulicę Pułaskiego i Piłsudskiego zostaną uruchomione kursy okresowej linii autobusowej nr ?716, która będzie kursowała z częstotliwością:
?
1. w dni robocze
– od około godziny 4:50 do około godziny 6:00 co 15 minut;
– od około godziny 6:00 do około godziny 9:00 co 12 minut;
– od około godziny 9:00 do około godziny 14:00 co 15 minut;
– od około godziny 14:00 do około godziny 18:00 co 12 minut;
– od około godziny 18:00 do około godziny 20:00 co 15 minut;
– od około godziny 20:00 do około godziny 23:00 co 20 minut.
2. w soboty i niedziele
– od około godziny 5:00 do około godziny 23:00 co 20 minut.
? Prace potrwają około 4 tygodni.
? BILETY JEDNORAZOWE I OKRESOWE
Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 16 lub 70 będą mogli kontynuować podróż autobusem zastępczej linii okresowej 716.
Powyższa zasada również będzie obowiązywała w kierunku powrotnym. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 90 minut.
Pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię O lub 16 będą mogli podróżować bez żadnych dopłat:
– autobusami okresowej linii okresowej 716 na całym odcinku trasy;
– tramwajami linii 3 lub 5 na odcinku Galeria Dominikańska – pl. Wróblewskiego – Galeria Dominikańska;
– autobusami linii 114 lub 120 na odcinku Galeria Dominikańska – Kościuszki oraz Komuny Paryskiej – Galeria Dominikańska.
Pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 16 będą mogli podróżować bez żadnych dopłat:
– autobusami linii 125 na odcinku Dworzec Autobusowy – Tarnogaj – Dworzec Autobusowy;
– autobusami linii 110 na odcinku Galeria Dominikańska – Bardzka – Galeria Dominikańska.
ℹ Celem przypomnienia, pasażerowie posiadający bilet okresowy na daną linię okresową mogą podróżować:
– wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;
– wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie, które kursują objazdem podczas remontu.
2️⃣ W związku z planowanym rozpoczęciem kolejnego etapu przebudowy ulicy Pomorskiej i placu Staszica (prace na skrzyżowaniu placu Staszica z ulicą Reymonta i Łowiecką), od ? 1 kwietnia 2023 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii autobusowej ? 714.
ℹ Autobusy wyżej wymienionej linii jadące z Osobowic w kierunku Dworca Nadodrze pojadą od ulicy Reymonta przez ulicę Łowiecką, Kurkową, plac Strzelecki i plac Staszica.
ℹ W kierunku przeciwnym, czyli w kierunku Osobowic, autobusy będą odjeżdżały z przystanku ? “Dworzec Nadodrze”, który zlokalizowany jest po południowej stronie placu Powstańców Wielkopolskich (przystanek w pobliżu Poczty dla tramwajów linii 1, 8 i 70 w kierunku ulicy Słowiańskiej) i pojadą przez ulicę Trzebnicką i Kleczkowską do ulicy Reymotna.
? Ten etap prac potrwa około 3 miesięcy.
3️⃣ Z dniem 1 kwietnia 2023 roku (sobota) wprowadzona zostanie zmiana lokalizacji przystanku ? przy Dworcu Głównym dla linii autobusowych ? 145 kursującego do pętli Iwiny – Rondo i 146 jadącego do pętli Gaj.
ℹ Przystanek dla ww. linii zostanie przeniesiony ➡️ z ulicy Dworcowej na przystanek tramwajowy “Dworzec Główny” (nr 20267) znajdujący się przy ulicy Piłsudskiego, w pobliżu skrzyżowania z ulicą Gwarną.
4️⃣ Z dniem ? 1 kwietnia 2023 roku (sobota) zostaną wprowadzone zmiany statusów następujących ?? przystanków autobusowych:
? “Sowia”, który zlokalizowany jest przy ulicy Sowiej w pobliżu skrzyżowania z ulicą Krzycką – z przystanku “na życzenie” dla linii autobusowej A na przystanek stały dla wszystkich linii autobusowych dziennych;
? “Malinowskiego”, który zlokalizowany jest przy ulicy Buforowej przy skrzyżowaniu z ulicą Malinowskiego – z przystanku “na życzenie” na przystanek stały dla wszystkich linii autobusowych dziennych;
? “Łużycka”, który zlokalizowany jest przy ulicy Łużyckiej w pobliżu bocznej bramy Cmentarza Osobowickiego – z przystanku “na życzenie” dla linii autobusowej K na przystanek stały dla wszystkich linii autobusowych dziennych.
5️⃣ Z dniem ? 1 kwietnia 2023 roku (sobota) zostanie zmieniona nazwa przystanków? “Transbud”, które zlokalizowane są przy skrzyżowaniu alei Armii Krajowej z ulicą Piękną i Tarnogajską na “Tarnogajska”.
6️⃣ W związku z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi w trakcie wykonywania prac informujemy, iż powrót kursowania
? tramwajów do pętli Poświętne nastąpi od pierwszych wyjazdów dnia ? 03.04.2023r.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.