Tymczasowy areszt dla sprawcy napadu na bank, którego chwilę po zdarzeniu zatrzymali wrocławscy policjanci. Mężczyzna próbował wyjechać z miasta autobusem za granicę

Tymczasowy areszt dla sprawcy napadu na bank, którego chwilę po zdarzeniu zatrzymali wrocławscy policjanci. Mężczyzna próbował wyjechać z miasta autobusem za granicę

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, zatrzymali krótko po zdarzeniu mężczyznę, który usiłował napaść na placówkę bankową. Napastnik wtargnął do jednego z oddziałów banku i posługując się przedmiotem przypominającym broń palną próbował sterroryzować pracownika, a następnie zmusić go do wydania gotówki. Skuteczna i stanowcza reakcja pracownika ochrony tej placówki zapobiegła realizacji zamiaru sprawcy i spowodowała jego ucieczkę. Szybko przekazana informacja o tym zdarzeniu do wrocławskiej policji pozwoliła na efektywne działania w terenie. Funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego w autobusie, kiedy ten próbował wyjechać za granicę.

W piątek, 2 lutego bieżącego roku, w godzinach porannych doszło do napadu na placówkę bankową na ternie wrocławskich Krzyków. Mężczyzna posługujący się przedmiotem przypominającym broń palną próbował zmusić pracownika banku do wydania gotówki. Zamiaru swojego nie osiągnął z uwagi na stanowczą postawę pracownika ochrony. Sprawca wybiegł z placówki i uciekł.

Krótko po zdarzeniu funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z wrocławskiej komendy miejskiej zatrzymali 46-letniego mężczyznę podejrzanego o ten czyn. Do samego zatrzymania doszło w autobusie, gdy podejrzany próbował już opuścić miasto.

Po sprawdzeniu okazało się, że to nie jedyne tego typu przestępstwo na koncie mężczyzny. W ubiegłym roku we wrześniu napadł na tą samą placówkę bankową. Wówczas wykonane czynności nie przyczyniły się do jego zatrzymania. Powodem mógł być fakt, że nie przebywał on na terenie naszego kraju.

Można by rzec, że skuszony poprzednim “sukcesem” postanowił ponownie dokonać rabunku wybierając to samo miejsce. Szybkie działania policji i niezwłocznie przekazana informacja przez placówkę bankową spowodowały zatrzymanie napastnika.

Aktualnie przebywa on już w areszcie śledczym. Sąd po zapoznaniu się ze sprawą zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Zarzuty jakie usłyszał dotyczą dokonania oraz usiłowania dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, za co grozić może mu kara nawet do 20 lat pozbawienia wolności.

Policjanci w dalszym ciągu pracują nad tą sprawą, analizują zebrane materiały i dowody oraz sposób działania podejrzanego.

st. asp. Aleksandra Freus
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.