Ulgi i bezpłatne przejazdy MPK. Kiedy i dla kogo?

Ulgi i bezpłatne przejazdy MPK. Kiedy i dla kogo?

Nowe ulgi oraz bezpłatne przejazdy komunikacją zbiorową we Wrocławiu. Sprawdźcie, jakie zmiany mogą zacząć wkrótce obowiązywać w MPK. 

Wrocławscy radni na marcowej sesji mają zająć się projektem zmian w opłatach za bilety w pojazdach MPK. Pierwsza zmiana zakłada, że w niedziele wyborcze 7 i 21 kwietnia, a także 9 czerwca przejazdy komunikacją miejską na terenie Wrocławia były bezpłatne dla wszystkich. Takie rozwiązanie ma zachęcić mieszkańców do udziału w wyborach. Koszt wprowadzenia trzech niedziel wolnych od opłat za przejazdy autobusami i tramwajami to jak wyliczyło miasto około 600 tys. złotych. 

Druga propozycja zawarta w projekcie to ulga w wysokości 50% dla osób z umiarkowaną niepełnosprawnością. Ta zaproponowana zmiana ma dotyczyć około 16 tys. wrocławian. Koszt wprowadzenia tej zmiany to około 1,8 mln złotych rocznie. Należy jednak dodać, że część ze wspomnianych osób już teraz korzysta z obowiązujących przywilejów. Jeśli nie skończyli 21. roku życia i wciąż się uczą albo są seniorami, którzy ukończyli 65 lat, to aktualnie przysługuje im prawo do bezpłatnych przejazdów.

 

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.