Ulica Pułaskiego doczeka się remontu

Ulica Pułaskiego doczeka się remontu

Ważny fragment ulicy gen. Kazimierza Pułaskiego doczeka się remontu. Wkrótce zostanie ogłoszony przetarg. 

Wrocławskie Inwestycje poinformowały w piątek 26 stycznia, że fragment ulicy gen. Kazimierza Pułaskiego (od ulicy Tadeusza Kościuszki do ulicy Stanisława Małachowskiego) zostanie poddany remontowi. 

Zapadła decyzja o przebudowie ważnego fragmentu ul. Pułaskiego od ul. Kościuszki do ul. Małachowskiego – czytamy w opublikowanym na Facebooku komunikacie. 

Jak informuje spółka, wkrótce rozpocznie się przygotowywanie dokumentacji projektowej tego zadania. Zostanie również ogłoszony przetarg. 

W dalszej części komunikatu możemy przeczytać, że Wrocławskie Inwestycje docelowo chcą przebudować 270-metrowy odcinek ulicy. W ramach remontu planowane są nowe torowiska tramwajowe, jezdnia, drogi dla rowerów oraz chodniki dla pieszych. Spółka chce również wymienić oświetlenie oraz przebudować podziemne sieci. 

W tym miejscu mamy sieć wodno-kanalizacyjną pamiętającą XIX wiek. W pobliżu jest Główny Punkt Zasilania w energię elektryczną. To oznacza pod ziemią wielką sieć kabli energetycznych. Wystąpiliśmy do Tauronu z wnioskiem o wskazanie sieci niezbędnych do przebudowy – czytamy w komunikacie. 

Wrocławskie Inwestycje szacują, że prace projektowe przy tym zadaniu będą trwały około 12 miesięcy od zakończenia przetargu i wyłonienia wykonawcy. 

 

 

 

Fot. Google Street View

 

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.