W jednym miejscu policjanci z Ołbina zatrzymali 3 osoby poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości

W jednym miejscu policjanci z Ołbina zatrzymali 3 osoby poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości

Informacje uzyskane przez funkcjonariuszy z Ogniwa ds. Nieletnich i Patologii z Ołbina, doprowadziły do zatrzymania 3 poszukiwanych osób i zabezpieczenia ponad 500 porcji handlowych narkotyków. Cała trójka trafiła do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych. 39-letniemu właścicielowi narkotyków grozić może kara 3 lat pozbawienia wolności.

Praca operacyjna policjantów z Ołbina doprowadziła do uzyskania informacji o miejscu, w którym może dochodzić do przestępstw o charakterze narkotykowym. Funkcjonariusze Ogniwa ds. Nieletnich i Patologii przy wspomnianym lokalu mieszkalnym zastali jednego mężczyznę, a w środku kolejnego wraz z kobietą. Jak się po chwili okazało, cała trójka dalszą część dnia nie mogła już spędzić w zaplanowany wcześniej sposób.

Sprawdzenie legitymowanych osób w systemach policyjnych wskazało, że wszyscy są poszukiwani przez wymiar sprawiedliwości. 39-latek celem odbycia kary 90 dni pozbawienia wolności, 34-latka celem zatrzymania na 48 godzin i wykonania z nią czynności prawnych podobnie jak kolejny 39-latek.

Jakby tego było mało, posiadane przez policjantów informacje potwierdziły się, bo przy tym ostatnim policjanci ujawnili środki zabronione przez Ustawę o przeciwdziałaniu narkomani. Zarówno w mieszkaniu jak i przynależnej do niego piwnicy w kilkunastu woreczkach foliowych znajdowała się heroina i amfetamina w łącznej ilości ponad 500 porcji handlowych. Policjanci zabezpieczyli także 6 butelek z metadonem, środki pieniężne, wagę kieszonkową i telefony komórkowe.

Przestępcze trio z kajdankami na rękach zostało przewiezione do policyjnego aresztu. Jeden z 39-latków odbędzie zasądzoną wcześniej karę pozbawienia wolności, a drugi odpowie za posiadanie środków zabronionych. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych zagrożone karą 3 lat pozbawienia wolności, a w przypadku posiadania ich znacznej ilości kara ta może wynieść nawet 10 lat.

sierż. szt. Paweł Noga
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.