W piątek odbędzie się wyjątkowy koncert. Zabrzmią na nim ponownie organy Englera

W piątek odbędzie się wyjątkowy koncert. Zabrzmią na nim ponownie organy Englera

W piątek 26 stycznia w bazylice św. Elżbiety odbędzie się kolejny wyjątkowy koncert. Tym razem wybrzmią na nim między innymi dzieła Mozarta. 

Na najbliższy piątek w bazylice św. Elżbiety zaplanowano wyjątkowy koncert. Podczas wydarzenia goście będą mogli usłyszeć utwory wykonane na wyjątkowych barokowych organach Michaela Englera nazywanych niegdyś „głosem Śląska. Podczas koncertu wystąpią również soliści z Akademii Muzycznej we Wrocławiu. 

Wydarzenie organizowane jest z okazji drugiej rocznicy oddania po remoncie organów Michaela Englera. Ten wyjątkowy instrument składa się z aż 3468 piszczałek. Powstawał w latach 1750-1761. Przez wieki zachwycał mieszkańców Wrocławia, jednak w czerwcu 1976 w wyniku pożaru uległ zniszczeniu. Obiekt po latach został odtworzony i ponownie olśniewa słuchaczy swoimi wyjątkowymi dźwiękami. 

Podczas koncertu goście usłyszą utwory Wolfganga Amadeusza Mozarta, Adama Porębskiego oraz Mirosława Gąsieńca. Początek wydarzenia zaplanowano na godzinę 18:00. Wstęp na koncert jest bezpłatny. 

 

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.