W przyszłym roku na Politechnice Wrocławskiej powstanie Wydział Medyczny

W przyszłym roku na Politechnice Wrocławskiej powstanie Wydział Medyczny

Studia na kierunku lekarskim mają ruszyć w październiku 2023 roku. Uczelnia informuje, że jest to odpowiedź na braki kadrowe w systemie ochronie zdrowia. 

W czwartek 22 grudnia władze Politechniki Wrocławskiej podpisały porozumienie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego oraz siedmioma szpitalami. Jak informują jest to kolejny etap na drodze do otwarcia nowego wydziału. Na początku stycznia uczelnia ma złożyć wniosek o zgodę na prowadzenie nowego kierunku do Ministerstwa Edukacji i Nauki. Decyzja o utworzeniu na PWr Wydziału Medycznego jest uzasadniana przez władze placówki jako realizacja nowej strategii rozwoju uczelni. Opiera się ona na wzorcach zaczerpniętych z najlepszych szkół wyższych w Europie. 

Nowy kierunek ma gwarantować przyszłym studentom większą możliwość wyboru wymarzonego kierunku. Natomiast dla kadry akademickiej będzie to możliwość prowadzenia interdyscyplinarnych badań naukowych. Na nowym wydziale mają wykładać przede wszystkim lekarze ze stopniami i tytułami naukowi zatrudnieni w placówkach, z którymi PWr podpisał porozumienia. Są to następujące instytucje: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu, Dolnośląskie Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii we Wrocławiu, Dolnośląski Szpital Specjalistyczny im. T. Marciniaka – Centrum Medycyny Ratunkowej we Wrocławiu, 4. Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką we Wrocławiu, Szpital Specjalistyczny im. A. Falkiewicza we Wrocławiu, Wojewódzki Szpitala Specjalistyczny we Wrocławiu, Dolnośląskie Centrum Chorób Serca im. prof. Zbigniewa Religi – Medinet. 

Dodatkowo do grona instytucji, które będą współpracować z Politechniką Wrocławską przy tworzeniu Wydziału Medycznego ma dołączyć Dolnośląskie Centrum Medyczne Dolmed. Porozumienie z tą placówką ma zostać podpisane w najbliższych dniach. 

 

 

Fot. Politechnika Wrocławska

 

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.