W sobotę we Wrocławiu odbędzie się 5. edycja Kinomuralu

W sobotę we Wrocławiu odbędzie się 5. edycja Kinomuralu

W najbliższą sobotę 23 września ściany sześciu budynków zamienią się w gigantyczne dzieła sztuki. Wszystko za sprawą kolejnej edycji Kinomuralu. 

Na tegorocznej edycji imprezy będzie można zobaczyć siedemdziesiąt pięć prac artystek i artystów z całego świata. Będą one wyświetlane na bocznych ścianach sześciu budynków. W programie imprezy organizatorzy przewidzieli między innymi: ruchome murale, projekcie wideo-art, kino eksperymentalne, dźwiękowe performance oraz instalacje audiowizualne. Przegląd Kinomural rozpocznie się o godzinie 19:30 i potrwa do godziny 22:00. Kamienice, na których będzie można oglądać projekcje znajdują się na ulicach: Jagiellończyka 40, Trzebnickiej 19-21, św. Wincentego 39a-41a, Niemcewicza 30b i 27, oraz Ołbińskiej 16. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej wydarzenia. 

Kinomural to przegląd, który łączy w sobie sztuki audiowizualne z przestrzenią miejską. Zaproszeni artyści i artystki pokazują w swoich pracach różne zagadnienia, punkty widzenia i odwołują się do różnorodnych motywów. Zaprezentowane w tym roku dzieła jak zapewniają organizatorzy mają dotyczyć rozmaitej tematyki i problemów. 

 

 

Fot. Pixabay

 

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.