W tym roku Straż Miejską Wrocławia czekają spore zmiany

W tym roku Straż Miejską Wrocławia czekają spore zmiany

We wrocławskiej straży miejskiej nastąpią spore zmiany. W połowie roku wdrożony zostanie nowy system informatyczny. 

Nowy system informatyczny, który zostanie wdrożony w połowie roku ma ułatwiać pracę strażnikom. Dzięki niemu praca funkcjonariuszy zostanie przyspieszona i usprawniona. Umożliwi on także komunikację ze strażnikami w czasie rzeczywistym. Dzięki niemu funkcjonariusze zyskają również dostęp do rejestrów, takich jak PESEL, CEPIK, Rejestr Dowodów Osobistych, a także własnych baz danych. Umożliwi to zweryfikowanie, czy osoba popełniającą wykroczenie była już wcześniej karana. Dodatkowo funkcjonariusze zostaną wyposażeni w terminale. 

Wszystkie dane dotyczące interwencji i działań strażników będą na bieżąco aktualizowane w systemie informatycznym instytucji. Dzięki temu, jak zapewniają przedstawiciele Straży Miejskiej Wrocławia będą oni mogli tworzyć między innymi „mapy zagrożeń” oraz analizować działania funkcjonariuszy. W ubiegłym roku pisaliśmy o raporcie NIK, który nie był najlepszy dla wrocławskiej instytucji. Kontrolerzy zwrócili uwagę na fakt, że funkcjonariusze we Wrocławiu częściej nakładają mandaty niż dają pouczenia. Wśród problemów wymieniono także brak odpowiedniego systemu informatycznego. Nowy program, który zacznie działać w połowie roku może poprawić statystyki i rozwiązać wskazane problemy. 

 

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.