Wczoraj policjanci z wrocławskiej drogówki prowadzili działania „Prędkość”. Dzisiaj podsumowanie efektów tej akcji

Wczoraj policjanci z wrocławskiej drogówki prowadzili działania „Prędkość”. Dzisiaj podsumowanie efektów tej akcji

Wczoraj funkcjonariusze wrocławskiej drogówki prowadzili wzmożone działania kontrolne pod kryptonimem „Prędkość”. Policjanci sprawdzali m.in. czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości i poruszają się po drogach w sposób zgodny z przepisami. Celem głównym działań była poprawa bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu. Funkcjonariusze skontrolowali łącznie 269 pojazdów i niestety, aż 121 kierujących przekroczyło dozwoloną prędkość.

Mundurowi podczas tego typu akcji wykorzystują zarówno radiowozy nieoznakowane wyposażone w wideo rejestratory, jak i ręczne mierniki prędkości będące w dyspozycji Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Kierujący, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci rażąco przekraczający prędkość, musieli liczyć się z konsekwencjami. Niestety funkcjonariusze ujawnili aż 121 wykroczeń polegające na przekroczeniu dopuszczalnej prędkości. W ramach prowadzonych działań policjanci nakładali mandaty karne, kierowali wnioski o ukaranie do sądu, ale także pouczali. W związku z przekroczeniem prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h, czterech kierujących straciło prawo jazdy.

W trakcie podejmowanych interwencji, funkcjonariusze z wrocławskiej drogówki, ujawnili szereg innych wykroczeń oraz przestępstw. Przy okazji prowadzonych działań policjanci zatrzymali kierującego, który okazał się być osobą poszukiwaną.

Przypominamy również, że od 1 stycznia 2022 r. weszła w życie  nowelizacja Ustawy prawo o ruchu drogowym oraz Rozporządzenia w sprawie wysokości grzywien nakładanych w drodze mandatów karnych za wybrane wykroczenia, a kary za przekroczenie prędkości mogą wynieść nawet 2500 złotych. Natomiast z dniem 15 września br. wzrosła również liczba punktów nakładanych za poszczególne wykroczenia drogowe, w tym za przekraczanie prędkości. Maksymalna liczba punktów w tym przypadku wynosi 15. Mandat w takiej wysokości oraz taką liczbę punktów otrzymał 48-letni kierowca osobowego forda, który na jednej z ulic w pobliżu Stadionu Miejskiego, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h rozpędził swoje auto aż do 128 km/h. Dodatkowo funkcjonariusze zatrzymali mu prawa jazdy na 3 miesiące.

Zespół Komunikacji Społecznej
Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.