We Wrocławiu będą kształceni inżynierowie jądrowi

We Wrocławiu będą kształceni inżynierowie jądrowi

Na Politechnice Wrocławskiej powstanie wkrótce kierunek, na którym będą kształceni inżynierowie jądrowi. Będzie to jedna z pierwszych uczelni w naszym kraju oferująca takie wykształcenie.

Jak podała Gazeta Wrocławska, powołując się na wypowiedź ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka we Wrocławiu i Krakowie powstaną kierunki kształcące kadry mogące obsługiwać elektrownie atomowe, które w przyszłości powstaną w Polsce.

W artykule opublikowanym we wspomnianym medium możemy przeczytać, że Politechnika Wrocławska już w poprzednim roku akademickim planowała uruchomić kierunek poświęcony energetyce jądrowej, jednak nie cieszył się on dużym zainteresowaniem. 

Jak poinformowała rzeczniczka uczelni w rozmowie z Gazetą Wrocławską politechnika planuje uruchomić w lutym przyszłego roku rekrutację na studia magisterskie poświęcone energetyce jądrowej. Zajęcia na tym kierunku mają być prowadzone w języku angielskim. Jest to konieczne ze względu na specyfikę branży. Dla najlepszych studentów przewidziano również zagraniczne stypendia. Uczelnia zaznacza jednak, że ze względu na decyzje rządu rozważa uruchomienie w przyszłym roku studiów w języku polskim. 

Fot. Politechnika Wrocławska

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.