We Wrocławiu powstała ekologiczna wiata przystankowa

We Wrocławiu powstała ekologiczna wiata przystankowa

Na początku kwietnia we Wrocławiu powstała pierwsza ekologiczna wiata przystankowa. Tym samym stolica Dolnego Śląska dołączyła do ośmiu innych miast posiadających taką infrastrukturę.

Na początku kwietnia na ulicy Kazimierza Wielkiego pojawił się pierwszy we Wrocławiu ekologiczny i samowystarczalny przystanek. Na jego dachu umieszczono dywan rozchodnikowy. Składają się na niego rośliny wytrzymałe na warunki atmosferyczne i niewymagające pielęgnacji. Mogą one magazynować nawet do 150 litrów wody deszczowej, a co najważniejsze pochłaniają zanieczyszczenia znajdujące się w powietrzu.

Wrocławska wiata ma również w upalne dni obniżać temperaturę powietrza wokół niej nawet o 5°C. Wiata jest również przyjazna ptakom. Dodatkowo rośliny znajdujące się na jej dachu wiaty mają długi okres kwitnienia i wysoką klasę miododajności.

Za realizacje tego projektu odpowiada firma AMS, która jest twórcą największego systemu ekologicznych wiat w naszym kraju. Przystanki mają zazieleniać przestrzeń miejską oraz poprawiać jej jakość.

 

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.