We Wrocławiu znaleziono monety z XVIII wieku

We Wrocławiu znaleziono monety z XVIII wieku

We Wrocławiu odnaleziono zabytkowe monety. Podczas prac archeologicznych badacze natrafili na trzy złote monety. Znajdywały się one w masowym grobie. Pieniądze pochodzą z połowy XVIII wieku.

Dolnośląski Wojewódzki Konserwator Zabytków poinformował, że badacze podczas prac archeologicznych prowadzonych w bloku zabudowy na ulicach: Legnickiej, Sokolniczej i Nabycińskiej natrafili na trzy bardzo dobrze zachowane monety. Jak udało się ustalić pochodzą one z drugiej połowy XVIII wieku. Badacze znaleźli je w masowym grobie powstałym prawdopodobnie na skutek wojen śląskich. Odnaleziony grób według archeologów ma być świadectwem tragicznych wydarzeń związanych ze zdobywaniem miasta przez armię Pruską. 

Odnalezione monety to natomiast: złoty dukat Republiki Zjednoczonych Prowincji Niderlandzkich z 1748 r.; złoty dukat Franciszka I Stefana Lotaryńskiego, cesarza rzymskiego (wybity w 1750 roku) oraz pół złotego suwerena Marii Teresy Habsburg, cesarzowej rzymskiej wybitego w mennicy w Antwerpii w 1750 roku. Monety zostały przekazane do oddziału archeologicznego Muzeum Miejskiego we Wrocławiu. 

 

 

Fot. Dolnośląski Wojewódzki Konserwator Zabytków/ Facebook

 

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.