Wózki w pojazdach MPK. Przewoźnik wprowadza nowy limit

Wózki w pojazdach MPK. Przewoźnik wprowadza nowy limit

Jak informuje prezes MPK Krzysztof Balawejder od teraz w pojazdach miejskiego przewoźnika obowiązuje nowy limit wózków w każdym pojeździe. 

We wtorek 13 grudnia prezes Balawejder za pośrednictwem Facebooka poinformował, że od tego dnia w tramwajach i autobusach MPK obowiązuje limit dwóch wózków na każdy pojazd. Zmiany zostały wprowadzone na skutek dyskusji i analiz, a także w sutek licznych skarg pasażerów. Wcześniej limit ten wynosił jeden wózek na pojazd, ale nie był szczególnie egzekwowany. Przepis zaczął być jednak w ostatnim czasie przestrzegany za sprawą incydentu, do którego doszło w jednym z tramwajów. Jak pisze „Wyborcza”, w wyniku egzekwowania przepisu kierowcy wypraszali z pojazdów osoby z wózkami. 

Zasada dotycząca przewozu jednego wózka (dziecięcego lub inwalidzkiego) w pojazdach MPK istniała od dawna, jednak zaczęła być przestrzegana dopiero od listopada tego roku. Zmiana stosunku firmy i kierowców do limitów w pojazdach MPK wynikała z sytuacji, która miała miejsce w jednym z wrocławskich tramwajów. Chodzi o incydent z listopada, kiedy kierowca tramwaju musiał awaryjnie hamować. W tramwaju znajdowały się wtedy dwie kobiety z wózkami oraz osoba poruszająca się na wózku inwalidzkim. Zapisy z kamer udostępnione przez Balawejdera pokazywały sytuację, która miała miejsce w wyniku awaryjnego hamowania. Po tym incydencie władze MPK zaczęły egzekwować zasadę jeden pojazd-jeden wózek. Swoją decyzję tłumaczyły względami bezpieczeństwa pasażerów. 

 

 

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.