Wrocław będzie sprzedawać węgiel

Wrocław będzie sprzedawać węgiel

Wrocław zdecydował się na sprzedaż węgla mieszkańcom po preferencyjnych cenach. Miasto podjęło decyzje w ostatnim dniu składania przez gminy deklaracji w tej sprawie.

We wtorek 8 listopada na stronie internetowej Urzędu Miejskiego pojawił się komunikat z Biuletynu Informacji Publicznej informujący, że miasto przystąpiło do rządowego programu dystrybucji węgla. Decyzja ta zapadła niemal w ostatnim momencie. Gminy na złożenie deklaracji miały czas do północy, 8 listopada. 

Zgodnie z przyjętą przez Sejm ustawą samorządy będą mogły sprzedawać po preferencyjnej cenie, nieprzekraczającej 2 tysiące złotych za tonę. Zgodnie z zapisami wspomnianej ustawy pojedyncze gospodarstwo domowe będzie mogło kupić po preferencyjnej cenie 1,5 tony węgla w tym roku oraz kolejne 1,5 tony w przyszłym. Na razie nie wiadomo, skąd ani, kiedy we Wrocławiu pojawi się węgiel. Nieznana jest też dokładna cena. Zgodnie z informacjami podanymi na stronie Ministerstwa Aktywów Państwowych gmina po złożeniu deklaracji ma czekać na kontakt ze strony spółki odpowiedzialnej za dostarczenie węgla. Ma on nastąpić jak zapewnia ministerstwo do kilku dni roboczych. 

 

Fot. Wikipedia

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.