Wrocław doceniony w międzynarodowym rankingu. W przyszłość może być liderem w zakresie innowacji

Wrocław doceniony w międzynarodowym rankingu. W przyszłość może być liderem w zakresie innowacji

Wrocław został doceniony w raporcie „The next generation of tech ecosystems”. Stolica Dolnego Śląska wyprzedziła między innymi Toronto, Pragę i Amsterdam.

Raport przygotowała firma Dealroom. Jest on poświęcony miastom, które w najbliższej dekadzie mogą stać się liderami w innowacjach. Autorzy rankingu, aby stworzyć zestawienie przebadali ponad 200 miejskich ośrodków technologicznych z całego świata. Pod uwagę brano między innymi miejskie ekosystemy. Zwracano uwagę na ich dojrzałość oraz przygotowanie do przyszłości. Ważnym czynnikiem była też jakości ośrodków akademickich działających w mieście, poziom rozwoju ekonomicznego oraz tempo rozwoju lokalnych startupów. 

Wrocław został doceniony w części raportu poświęconej wschodzącym gwiazdom w dziedzinie technologicznej (Rising Stars). Zajął on w tym zestawieniu 8. miejsce. Miasto zostało uznane za jedno z najbardziej obiecujących miejsc, gdzie zakładanie startupów i rozwijanie innowacyjnych pomysłów może zakończyć się sukcesem. Stolica Dolnego Śląska jest polskim liderem w tej kategorii. Poza Wrocławiem w zestawieniu znalazła się też Warszawa, którą autorzy rankingu umieścili na 11. miejscu w zestawieniu. 

Dealroom to holenderska firma, która dostarcza dane i informacje dotyczące startupów i ekosystemów technologicznych. Z udostępnianych przez nią informacji korzystają najważniejsi światowi inwestorzy, a także korporacje oraz rządy. 

 

 

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.