Wrocław sprawdza czym palą mieszkańcy

Wrocław sprawdza czym palą mieszkańcy

Trwają kontrole wrocławskiej Straży Miejskiej dotyczące spalania odpadów, przestrzegania uchwały antysmogowej oraz obowiązującego prawa.

Kontrole są prowadzone za pomocą dronów wyposażonych w najnowsze technologie, a także w lokalach przez strażników miejskich. Kary za nieprzestrzeganie obowiązujących przepisów mogą wynieść nawet 5 000 złotych. 

Wrocławska Straż Miejska może kontrolować lokale mieszkalne w godzinach od 6:00 do 22:00, a lokale, w których prowadzona jest działalność gospodarcza, przez całą dobę. Przypominamy również, że odmowa wpuszczenia strażników lub utrudnianie im wejścia na teren lokalu jest przestępstwem i grozi za to odpowiedzialność karna. 

Czym można obecnie palić?

W ostatnim czasie ze względu na sytuację energetyczną w Polsce zmieniły się przepisy. Do użytku zostały dopuszczone paliwa stałe dotychczas zabronione. Są wśród nich: węgiel brunatny; torf; biomasy; muł węglowy oraz produkty w postaci stałej, otrzymywane w procesie przeróbki termicznej węgla brunatnego lub kamiennego przeznaczonego do spalania, np. koksu lub kostki z miału z węgla kamiennego. Do kwietnia przyszłego roku można również palić węglem gorszej jakości. Obecnie obowiązujące przepisy nie pozwalają jednak palić wilgotnym drewnem oraz odpadami.

Gdzie w najbliższych dniach spodziewane są kontrole?

Poniżej prezentujemy listę miejsc, które mogą zostać skontrolowane w najbliższych dniach: 

16.11 – Tarnogaj, Oporów

17.11 – Stare Miasto, Oporów

18.11 – Szczepin, Grabiszyn-Grabiszynek

19.11 oraz 20.11 – Śródmieście 

 

 

 

Źródło: www.wroclaw.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.