Wrocław walczy ze szczurami. W mieście powstanie specjalna strefa

Wrocław walczy ze szczurami. W mieście powstanie specjalna strefa

We wtorek 11 kwietnia na terenie Wrocławia zacznie funkcjonować specjalna strefa, w której znajdą się miejsca najbardziej zagrożone obecnością szczurów. To kolejny krok w walce miasta z gryzoniami. 

Od 11 kwietnia obszar, na którym znajduje się między innymi ścisłe centrum miasta, także Popowice, Ołbin, Nadodrze, Szczepin oraz Przedmieście Oławskie zostanie objęty specjalną strefą. Granice strefy wyznaczy na północy Odra, Most Milenijny i estakada Gądowianka. Na południu granicą będzie al. Armii Krajowej, a na wschodzie Las Rakowiecki. Na na zachodzie będzie to natomiast al. Hallera.

Decyzja o utworzeniu strefy z miejscami najbardziej zagrożonymi obecnością szczurów została podjęta przez radę miejską na wniosek prezydenta Wrocławia. W tym obszarze przepisy dotyczące deratyzacji będą zaostrzone. Będzie się ona musiała odbywać przez 10 miesięcy w roku. Okresami przerwy będą kwiecień i październik. Odszczurzanie będzie obejmować wszystkie nieruchomości, a także kanalizację. Nad przestrzeganiem przepisów ma czuwać straż miejska. 

Nowe rozwiązania mają być ważnym i pomocnym krokiem w walce miasta z plagą gryzoni. W ostatnim czasie media donosiły, że szczurów jest już tak dużo, że średnio na każdego mieszkańca przypada 10 gryzoni. Głośno było również o przypadku, gdy jedna z mieszkanek miasta znalazła w toalecie martwego szczura. 

 

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.