Wrocław wyda w przyszłym roku ponad 6 mld zł. Miasto przedstawiło projekt budżetu

Wrocław wyda w przyszłym roku ponad 6 mld zł. Miasto przedstawiło projekt budżetu

Jak informują władze Wrocławia przyszłoroczny budżet został przygotowany w trudnych czasach, które skutkują ogromnymi stratami dla miasta. 

W projekcie, jaki został zaprezentowany dochody do budżetu mają wynieść 5,56 mld zł, natomiast wydatki oszacowano na 6,23 mld zł. Wśród czynników wpływających na finanse miasta wymieniono: inflację, ceny energii, koszty wywozu śmieci, a także niekorzystne reformy podatkowe, zbyt niskie rekompensaty od rządu w ramach dochodów z PIT oraz niepewne fundusze unijne. Jak informują przedstawiciele władz miasta, to właśnie te czynniki sprawiły, że w projekcie budżetu wydatki wzrosły o blisko 70 mln zł w porównaniu z planami budżetowymi ze stycznia tego roku. Mimo trudnej sytuacji finansowej Wrocław zanotuje wyższe przychody w porównaniu do zeszłorocznych. Ma być to wzrost na poziomie około 240 mln zł. 

W przyszłym roku miasto wyda najwięcej na oświatę. Będzie to ponad 2,06 mld zł, kolejne na liście są transport i łączność, na które wydane zostanie 1,2 mld zł. Trzecia na liście wydatków jest pomoc, polityka społeczna i rodzinna. Na ten cel Wrocław planuje przeznaczyć ponad pół miliarda złotych (585 mln zł). Na dalszych miejscach listy wydatków znalazły się odpowiednio: gospodarka komunalna i ochrona środowiska (457 mln zł), administracja publiczna (408 ln zł), gospodarka mieszkaniowa (376 mln zł), kultura i ochrona dziedzictwa narodowego (201 mln zł). Listę zamykają wydatki na kulturę fizyczną (161 mln zł).

 

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.