Wrocław wyłącza część latarni. Powodem wysokie ceny prądu

Wrocław wyłącza część latarni. Powodem wysokie ceny prądu

Ze względu na trudną sytuacje na rynku energii w wielu polskich miastach rozpoczyna się oszczędzanie prądu. Wrocławski plan w tym obszarze zakłada między innymi skrócenie czasu trwania iluminacji świetlnych, wyłączenie co trzeciej latarni, zmniejszenie natężenia oświetlenia drogowego, a także ograniczenie iluminacji świątecznych do minimum. 

Od przyszłego roku ceny prądu dla miejskich instytucji wzrosną około sześć razy. Takie podwyżki wymusiły na mieście oszczędności. Władze od kilku miesięcy podejmują różne działania mające na celu ograniczenie zużycia prądu. Wśród nich są między innymi: skrócenie godzin pracy Aquaparku, skrócenie czasu trwania iluminacji świetlnych na Tarczyński Arena, a także rezygnacja z organizacji dużych imprez na terenie miasta. 

W środę (16 listopada) wrocławski magistrat rozpoczął akcję mającą na celu zachęcenie mieszkańców do oszczędzania energii elektrycznej oraz cieplnej w domach i mieszkaniach. Ratusz przekonuje, że takie działania będą odczuwalne w rachunkach. 

Wrocławski plan oszczędzania energii

Władze Wrocławia już jakiś czas temu opracowały plan, który obecnie zaczyna być wprowadzany w życie. Zakłada on skrócenie czasu trwania iluminacji świetlnych budynków do godziny 22. Chodzi o obiekty zlokalizowane na Rynku, Ostrowie Tumskim, a także o Ossolineum, Uniwersytet Wrocławski, Urząd Miejski na Nowym Targu oraz mosty: Milenijny, Uniwersytecki, Szczytnicki i Warszawski. 

We wspomnianym planie założono także, że wyłączona zostanie co trzecia latarnia na ponad stu wrocławskich ulicach. Są to między innymi Karkonoska, Dmowskiego, Królewiecka, Klecińska oraz Międzyleska. Pełna lista miejsc objętych redukcją energii została opublikowana przez ZDiUM na stronie internetowej instytucji. 

W tym roku na wrocławskich ulicach nie pojawią się też świąteczne iluminacje. Miasto zdecydowało się je ograniczyć do choinki na Rynku. Zmniejszono również natężenie oświetlenia drogowego na 25 procent mocy. Zasada ta obowiązuje od godziny 22 do 5 na ulicach, na których ZDiUM może sterować natężeniem światła.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.