Wrocław zakaże sprzedaży fajerwerków

Wrocław zakaże sprzedaży fajerwerków

Od przyszłego roku miasto zakaże sprzedaży fajerwerków na miejskich targowiskach. Magistrat swoje działania tłumaczy troską o zwierzęta. 

Władze Wrocławia zdecydowały, że od 2023 roku nie będzie można kupić fajerwerków na miejskich targowiskach. To kolejny etap działań władz miasta, które zostały rozpoczęte w 2015 roku. Wtedy we Wrocławiu zrezygnowano z pokazów pirotechnicznych. Obecnie miasto zdecydowało się pójść o krok dalej. Już w listopadzie tego roku przedstawiciele Ratusza apelowali, aby nie udostępniać na targowiskach miejsc dla osób sprzedających fajerwerki. 

Prezydent Jacek Sutryk decyzję o zakazie sprzedaży fajerwerków tłumaczy troską o zwierzęta, które źle znoszą sylwestrowe pokazy pirotechniczne. Mogą one odczuwać ogromy stres, a ten może wpływać negatywnie na ich stan oraz zachowanie. Miasto od kilku lat prowadzi też kampanię „Wrocław Nie Strzela”. Mimo tych działań, fajerwerki nadal są bardzo popularne. 

 

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.