Wrocław znów został doceniony, tym razem za rozwój społeczny

Wrocław znów został doceniony, tym razem za rozwój społeczny

McKinsey Global Institute docenił Wrocław za rozwój i poprawę jakości życia. 

Wrocław, Bukareszt (Rumunia) oraz Läane-Eesti (Estonia) zostały docenione w raporcie „Many paths of longevity: Three examples from Estern Europe” przygotowanym przez analityków z McKinsey Global Institute. W badaniu autorzy sprawdzili jak wymienione miasta rozwijały się na przestrzeni lat 2000-2019. 

Zdaniem odpowiedzialnych za raport w dwudziestu analizowanych lat średnia długość życia we Wrocławiu wzrosła o 4,6 lat i wynosi aktualnie 79,5 lat. W przypadku wskaźnika PKB na mieszkańca wzrósł on z 23 400 dolarów w 2000 roku do 55 000 dolarów w 2019 roku. Autorzy raportu wskazują, że na przestrzeni ostatnich lat stolica Dolnego Śląska stała się ważnym ośrodkiem IT. W mieście swoje biura mają firmy technologiczne takie jak Alphabet oraz IBM. Jak szacują obecnie zatrudnienie w tym sektorze stanowi 12,5 procent wszystkich pracujących. 

Wrocław rozwijał się szybciej niż inne duże polskie miasta. Jest także najszybciej rozwijającym się miastem spośród trzech, którym przyjrzeli się analitycy z instytutu McKinsey. W opublikowanym raporcie autorzy próbowali udowodnić, że zależność pomiędzy dobrobytem a oczekiwaną długością życia staje się coraz silniejsza. 

 

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.