Wrocławscy policjanci podsumowali ostatni weekend lipca

Wrocławscy policjanci podsumowali ostatni weekend lipca

Ponad 900 interwencji przeprowadzili wrocławscy policjanci od piątku do niedzieli, zatrzymując aż 54 osoby podejrzewane o dokonanie różnego rodzaju przestępstw. W ręce funkcjonariuszy wpadły także 23 poszukiwane osoby. Intensywna praca mundurowych doprowadziła również do wyeliminowania z ruchu 12 nietrzeźwych kierujących, którzy postanowili prowadzić pojazdy po alkoholu.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu i podległych komisariatów, tylko w ubiegły weekend zrealizowali 917 różnego rodzaju interwencje. Funkcjonariusze podejmowali czynności zarówno z własnej inicjatywy m.in. w sytuacjach, kiedy widzieli, że naruszane jest prawo, a także interweniowali w zw. ze zgłoszeniami wpływającymi od mieszkańców miasta i powiatu wrocławskiego.

Intensywna praca wrocławskich policjantów doprowadziła również do wyeliminowywania z ruchu 12 kierujących, którzy postanowili prowadzić pojazdy w stanie nietrzeźwości. Jeden z nich jechał rowerem, gdy miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Został zatrzymany przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji Wrocław-Psie Pole. Nieodpowiedzialny 46-latni kierujący jechał rowerem, a swoim nieodpowiedzialnym stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu. W trakcie interwencji na jaw wyszło dodatkowo, że 46-latek jest poszukiwany, min. listem gończym celem odbycia kary ośmiu miesięcy pozbawienia wolności. Mężczyzna trafił do aresztu, a o jego dalszym losie zdecyduję teraz sąd.

Funkcjonariusze zatrzymali także 23 poszukiwane osoby, a także 54 sprawców czynów zabronionych, którzy wpadli na gorącym uczynku lub w bezpośrednim pościgu.

Policjanci, patrolujący codziennie stolicę Dolnego Śląska oraz powiat wrocławski nie ustają w wysiłkach, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom oraz przyjezdnym.

Zespół Komunikacji Społecznej
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.