WROCŁAWSCY POLICJANCI ZATRZYMALI SERYJNEGO WŁAMYWACZA

WROCŁAWSCY POLICJANCI ZATRZYMALI SERYJNEGO WŁAMYWACZA

Policjanci pionu operacyjnego z wrocławskiego Śródmieścia zatrzymali mężczyznę, który włamywał się do obiektów handlowo-usługowych na terenie stolicy Dolnego Śląska. Sprawca po pokonaniu zabezpieczeń dostawał się do środka pomieszczeń skąd kradł gotówkę, kasy fiskalne, laptopy oraz telefony komórkowe. Funkcjonariusze udowodnili podejrzanemu w sumie 28 tego typu przestępstw. Decyzją sądu mężczyzna został już tymczasowo aresztowany na 3 miesiące, ale ostatecznie może mu grozić kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Policjanci na podstawie zebranych dowodów, śladów oraz drobiazgowej analizy informacji w sprawie udowodnili 37-latkowi łącznie 28 przestępstw. Jak ustalili funkcjonariusze sprawca od marca do września br. włamywał się do różnych obiektów handlowo-usługowych m.in. salonów fryzjerskich na terenie Wrocławia. Po pokonaniu zabezpieczeń dostawał się do ich wnętrz skąd kradł gotówkę oraz inne cenne przedmioty. Były to m.in. e-papierosy, telefony komórkowe, kasy fiskalne, sprzęt elektroniczny w postaci laptopów. Straty pokrzywdzonych wyniosły co najmniej kilkadziesiąt tysięcy złotych. Zarobione w ten sposób pieniądze podejrzany przeznaczał na własne potrzeby.

Zatrzymany był już notowany wcześniej za podobne przestępstwa. 37-latek decyzją sądu trafił do tymczasowego aresztu na 3 miesiące. Za przestępstwa o które jest podejrzany może mu grozić kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

kom. Wojciech Jabłoński
KMP we Wrocławiu

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.