WROCŁAWSCY POLICJANCI ZDEMASKOWALI NIEUCZCIWYCH PRACOWNIKÓW JEDNEJ Z DUŻYCH FIRM HANDLOWYCH

WROCŁAWSCY POLICJANCI ZDEMASKOWALI NIEUCZCIWYCH PRACOWNIKÓW JEDNEJ Z DUŻYCH FIRM HANDLOWYCH

Straty ponad 100 tys. złotych poniosła jedna z wrocławskich firm sprzedażowych, w której nieuczciwi pracownicy regularnie doprowadzali swoim działaniem do szkody na jej rzecz. Dwóch 19-latków oraz 30-latek w okresie od kwietnia do końca ubiegłego roku prowadzili nieuczciwe transakcje na szkodę swojego pracodawcy. W ich mniemaniu wykazali się sprytem, który w efekcie zdemaskowali i udowodnili policjanci z Wydziału Kryminalnego komendy miejskiej we Wrocławiu.

Dwóch 19-latków oraz 30-latek nieuczciwie działali przez ponad pół roku na rzecz swojego pracodawcy. Proceder choć pozornie sprytny w efekcie zauważony został przez osoby nadzorujące, a następnie funkcjonariuszy z wrocławskiej komendy miejskiej. Pracownicy znając funkcjonowanie i wewnętrzne procedury firmy, wykorzystali tą umiejętność na jej niekorzyść. Takim postępowaniem narazili firmę sprzedażową na ogromne straty, bo wyniosły one ponad 100 tysięcy złotych.

Cała trójka podejrzanych została zatrzymana i usłyszała zarzuty dotyczące oszustwa, a policjanci w trakcie czynności zabezpieczyli znaczną ilość przedmiotów pochodzących z przestępstwa. W ten sposób firma odzyskała sprzęt elektroniczny, odzież, instrumenty muzyczne, laptopy o łącznej wartości nie mniejszej niż 30 tysięcy złotych. Przypomnijmy, że za takie przestępstwo mężczyznom grozi teraz kara do 8 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Aleksandra Freus
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.