Zabytkowa kładka nad fosą miejską zostanie odbudowana

Zabytkowa kładka nad fosą miejską zostanie odbudowana

Kładka św. Antoniego nad fosą miejską zostanie dobudowana. Właśnie ruszają prace remontowe. 

Zabytkowa kładka św. Antoniego doczekała się remontu. W środę 6 września rozpoczęły się prace przy jej odbudowie. Przez ostatni rok przeprawa pozostawała zamknięta. Wkrótce znów będzie można z niej korzystać. Koszt remontu to 2,5 mln zł. 

Odbudowa kładki ma zakończyć się jeszcze w tym roku. Przeprawa ma zostać najpierw rozebrana, a później odbudowana na nowo. Nowa kładka ma być kopią starej. Większość prac związanych z rozbiórką starej przeprawy ma odbywać się wieczorami, aby zminimalizować utrudnienia na drodze. Kierowcy muszą się jednak spodziewać punktowych utrudnień w tym rejonie pod koniec września.

Kładka św. Antoniego łączy Podwale z ulicą Włodkowica. Częściowy remont kładki planowano już w 2021 roku, jednak w czerwcu 2022 roku na most spadł konar i uszkodził całą konstrukcję. Od tego czasu przeprawa była nieczynna. Kładka w tym miejscu istnieje od XIX wieku. 

 

 

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.