Zabytkowy pociąg wyruszy w trasę po magistrali podsudeckiej

Zabytkowy pociąg wyruszy w trasę po magistrali podsudeckiej

Już wkrótce na linię nr 137, zwaną także magistralą podsudecką wjedzie zabytkowy pociąg nazywany w żargonie kolejowym „Fiatem”. 

Impreza “Fiatem po podsudeckiej” organizowana przez Klub Sympatyków Kolei we Wrocławiu oraz Lucjana Jeziornego odbędzie się 15 kwietnia. Organizatorzy zaplanowali na ten dzień przejazd pociągiem retro. W jego skład wejdą dwa zabytkowe wagony w historycznych barwach PKP oraz lokomotywa SU45-079 nazywana w żargonie kolejowym „Fiatem”. Jest to jedyny czynny w kraju spalinowóz zachowany w historycznym zielonym kolorze wraz z oryginalnym wyposażeniem technicznym. Pierwotnie był on stosowany do prowadzenia pociągów pasażerskich. 

Trasa przejazdu pociągu prezentuje się następująco: Wrocław Główny – Legnica – Rokitki – Legnica – Jawor – Rogoźnica – Strzegom – Jaworzyna Śląska – Świdnica Miasto – Dzierżoniów Śl. – Piława Górna – Kamieniec Ząbkowicki – Otmuchów – Kamieniec Ząbkowicki – Piława Górna – Dzierżoniów Śl. – Świdnica Miasto – Sobótka – Wrocław Główny. Cały przejazd potrwa około 16 godzin. Podróż zabytkowym składem rozpocznie się o godzinie 5:00. Zakończenie imprezy przewidywane jest natomiast na godzinę 21:00. 

Jak informują organizatorzy podczas przejazdu przewidziano między innymi fotostopy, czyli postoje, podczas których będzie można wykonać pamiątkowe zdjęcia. Na uczestników czekają także inne niespodzianki. Pociąg odwiedzi między innymi stację Rokitki, na której znajduje się wiele śladów dawnej świetności kolei. Inną atrakcją zaplanowaną przez organizatorów jest przejazd niedawno otwartym odcinkiem na linii Świdnica Miasto – Sobótka – Wrocław Główny, który przebiega u podnóża Ślęży. 

Bilety na wydarzenie dostępne są na stronie internetowej organizatora. Za te kupione do 15 marca trzeba będzie zapłacić 350 zł. Natomiast od 16 marca ich cena wzrośnie do 400 zł. 

 

 

Fot. Klub Sympatyków Kolei we Wrocławiu

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.