ZIMA TO TRUDNY CZAS DLA OSÓB W KRYZYSIE BEZDOMNOŚCI, SAMOTNYCH, CZY TEŻ BEZRADNYCH. PO RAZ KOLEJNY NA ULICE WROCŁAWIA WYJECHAŁ RÓWNIEŻ AUTOBUS – STREETBUS

ZIMA TO TRUDNY CZAS DLA OSÓB W KRYZYSIE BEZDOMNOŚCI, SAMOTNYCH, CZY TEŻ BEZRADNYCH. PO RAZ KOLEJNY NA ULICE WROCŁAWIA WYJECHAŁ RÓWNIEŻ AUTOBUS – STREETBUS

Policjanci z wrocławskiej komendy miejskiej prowadzą działania pomocowe w ramach tegorocznej akcji “Zima”. Funkcjonariusze przede wszystkim kontrolują miejsca przebywania osób, których życie i zdrowie może być zagrożone skutkami niskich temperatur. Działania pomocowe prowadzą również wrocławscy włodarze. STREETBUS, który kursuje ulicami stolicy Dolnego Śląska, to jedno z wielu tego typu działań skierowanych do osób potrzebujących. Na terenie miasta funkcjonują również placówki pomocowe, gdzie każdy potrzebujący może skorzystać ze schronienia w ogrzewanym pomieszczeniu, zjeść ciepły posiłek, wykąpać się lub otrzymać ciepłą i czystą odzież.

Jak co roku w okresie jesienno-zimowym, wrocławscy policjanci prowadzą działania w ramach ogólnopolskiej akcji “ZIMA”. Obejmują one różnego rodzaju czynności, w tym m.in. prewencyjne kontrole miejsc, w których mogą przebywać osoby w kryzysie bezdomności. Sprawdzane są dworce, ogródki działkowe, klatki schodowe, opuszczone budynki mieszkalne kontrolując, czy nikt nie potrzebuje pomocy. Gdy funkcjonariusze spotkają osoby, informują o adresach ogrzewalni, noclegowni i schronisk dla osób bezdomnych, a także o miejscach, w których mogą oni zjeść darmowy posiłek. W razie konieczności policjanci przewożą potrzebujących do ośrodków pomocowych, a także współpracują z innymi służbami oraz instytucjami pomocowymi.

W tym roku już od 6 listopada kursuje ulicami stolicy Dolnego Śląska autobus – STREETBUS. Osoby w kryzysie bezdomności, bezradne lub znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej mogą liczyć na pomoc, w tym medyczną oraz ciepły posiłek.

We Wrocławiu funkcjonują liczne placówki pomocowe, gdzie każdy potrzebujący może skorzystać ze schronienia w ogrzewanym pomieszczeniu, zjeść ciepły posiłek, wykąpać się lub otrzymać ciepłą i czystą odzież.

Wrocławscy policjanci apelują jednocześnie do wszystkich o reakcję w każdym przypadku, w którym przy niskiej temperaturze zauważymy samotną osobę gdzieś na ławce w parku, lub śpiącą na przystanku. Nie przechodźmy obojętnie obok takiej sytuacji, bo od naszej reakcji może zależeć czyjeś życie.

Z rozkładem jazdy STREETBUSA oraz listą schronisk, ośrodków wsparcia i noclegowni możemy zapoznać się poniżej.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.