Zmiany w komunikacji zbiorowej z uwagi na remonty torowisk tramwajowych

Zmiany w komunikacji zbiorowej z uwagi na remonty torowisk tramwajowych

W związku z planowanym:
– zakończeniem prac związanych z remontem cząstkowym mostu Piaskowego;
– rozpoczęciem prac związanych z wymianą krzyżownicy torowej na skrzyżowaniu ulicy Piłsudskiego i Świdnickiej;
od 29 lipca 2023 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany na liniach tramwajowych 5, 6, 7, 8, 9, 11, 15, 17, 20, 23, 31 i 70.

Linia 5

Piątka” jadąca z Księża Małego w kierunku Oporowa będzie kursowała objazdem od ulicy Piłsudskiego przez ulicę Świdnicką, Podwale i plac Orląt Lwowskich do placu Legionów.

W kierunku przeciwnym, tramwaj pojedzie od placu Legionów przez ulicę Sądową, Podwale, Świdnicką do ulicy Piłsudskiego i dalej przez Dworzec Główny i ulicę Kołłątaja do Księża Małego.

Linia 6

Tramwaje linii 6 jadące z pętli Kromera do pętli Krzyki, zostaną skierowane objazdem od ulicy Krupniczej przez ulicę Sądową, plac Legionów i ulicę Piłsudskiego do ulicy Świdnickiej.

W kierunku przeciwnym, tramwaje pojadą od ulicy Świdnickiej przez ulicę Piłsudskiego, plac Legionów, ulicę Sądową, Krupniczą i Kazimierza Wielkiego do ulicy Szewskiej.

Linia 7

Siódemka” jadąca z pętli Poświętne do pętli Klecina, zostanie skierowana objazdem od ulicy Krupniczej przez ulicę Sądową, plac Legionów i ulicę Piłsudskiego do ulicy Świdnickiej.

W kierunku przeciwnym, linia pojedzie od ulicy Świdnickiej przez ulicę Piłsudskiego, plac Legionów, ulicę Sądową, Krupniczą i Kazimierza Wielkiego do ulicy Szewskiej.

Linia 8

Ósemka” powróci na swoją stałą trasę przejazdu.

Linia 9

Tramwaje linii 9 również powrócą na swoją stałą trasę przejazdu.

Linia 11

Tramwaje linii 11 jadące z pętli Kowale do pętli przy Cmentarzu Grabiszyńskim będą kursowały objazdem od ulicy Skargi przez ulicę Teatralną, plac Teatralny, ulicę Świdnicką, Podwale i plac Orląt Lwowskich do placu Legionów.

W kierunku przeciwnym, tramwaj pojedzie od placu Legionów przez ulicę Sądową, Podwale, Świdnicką, plac Teatralny i ulicę Teatralną do ulicy Skargi.

Dodatkowo tramwaje linii 11 powrócą na swoją trasę w obu kierunkach przez most Piaskowy i mosty Młyńskie.

Linia 15

Tramwaje linii 15 w obu kierunkach pojadą objazdem od placu Orląt Lwowskich przez ulicę Podwale i Świdnicką do ulicy Piłsudskiego.

Linia 17

Tramwaje linii 17 w obu kierunkach pojadą objazdem od Świdnickiej przez ulicę Piłsudskiego i Kołłątaja do ulicy Skargi.

Dodatkowo tramwaje linii 17 powrócą na swoją trasę w obu kierunkach przez most Piaskowy i mosty Młyńskie.

Linia 20

Dwudziestka” w obu kierunkach pojedzie objazdem od Świdnickiej przez ulicę Piłsudskiego, plac Legionów do placu Orląt Lwowskich.

Linia 23

Tramwaje linii 23 powrócą na trasę w obu kierunkach przez most Piaskowy i mosty Młyńskie.
Nadal z powodu remontu torowiska na ulicy Legnickiej, tramwaje jadące w kierunku ulicy Robotniczej, od placu Dominikańskiego będą kursowały objazdem przez ulicę Kazimierza Wielkiego, plac Jana Pawła II, ulicę Legnicką do przystanku “Dolmed”, a z powrotem – kierunku Kromera – przez ulicę Śrubową, Marchijską i dalej swoją trasą przez plac Orląt Lwowskich i ulicę Podwale.

Linia 31

Tramwaje linii 31 w obu kierunkach pojadą objazdem od placu Orląt Lwowskich przez ulicę Podwale i Świdnicką do ulicy Piłsudskiego.

Linia 70

Z uwagi na ograniczoną przepustowość skrzyżowania ulicy Piłsudskiego i Świdnickiej podczas prowadzonych prac, tramwaje linii 70 od ulicy Piłsudskiego zostaną skierowane przez ulicę Peronową, Borowską i Ślężną do Parku Południowego i będą kursowały w relacji Dworzec Nadodrze – Park Południowy – Dworzec Nadodrze.

Etap prac na skrzyżowaniu ulicy Piłsudskiego i Świdnickiej potrwa około 5 tygodni.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.